Parigi Connect Akıllı Saat

Parigi Connect akıllı saat, size en ileri teknolojiyi sunmayı amaçlayan yeni bir üründür. Fitness takibi, akıllı asistan ve diğer özellikleri tek bir cihazda birleştiriyor. Parigi Connect birçok farklı işleve sahiptir ve bu da onu bugün piyasadaki en iyi akıllı saatlerden biri haline getiriyor. (hem de yeni olmasına rağmen)

Parigi Connect Akıllı Saatin Özellikleri

Parigi Connect Akıllı Saat, ses kontrolü için bir mikrofon, kalp atış hızı monitörü, adımsayar ve uyku izleyiciye sahiptir. Ayrıca arama yapmak veya mesaj göndermek için kullanılabilen bir akıllı asistana sahiptir. Saatte bulunan GPS izleyici ile konumunuzu takip edebilir ve ne kadar yürüdüğünüzü veya koştuğunuzu öğrenebilirsiniz.

Parigi Connect Akıllı Saat başarılı bir kameraya sahiptir. Böylece koşarken veya yürüyüş yaparken telefonunuzu sürekli yanınızda taşımak zorunda kalmadan fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca, egzersiz yaparken kulaklık takmadan müzik dinleyebilmeniz için müzik çalar işlevi için bir seçenek de vardır. (Türkiye’de bu şekilde koşanlara deli gözüyle bakıyorlar)

Parigi Connect Akıllı Saatin tasarım özellikleri

Parigi Connect akıllı saat, dairesel yüzlü, 1,3 inç dairesel ekranlı ve paslanmaz çelik ve deriden yapılmış bir akıllı saattir. Manyetik bir şarj kablosuna sahiptir.

Saat iki renkte sunuluyor: siyah veya beyaz/altın (ikincisi benim favorim).

Parigi Connect Akıllı Saatin teknik özellikleri

Parigi Connect akıllı saat Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemciye, 512MB RAM’e ve 4 GB depolama alanına sahip. Ayrıca 300mAh bataryaya ve Bluetooth 4.2 bağlantı özelliğine sahip. Android 9.0 Pie işletim sistemi, Google Asistan desteği ile birlikte önceden yüklenmiş olarak geliyor ve Bluetooth bağlantısı aracılığıyla kablosuz olarak saatin hoparlörleri veya kulaklıkları aracılığıyla soru sorma, yol tarifi alma veya telefonunuzdan müzik çalma gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmenize olanak tanıyor.

1,3 inç AMOLED ekran hem dış aydınlatma koşullarında hem de dışarının karanlık olduğu gece saatleri veya gün ışığının normalden daha kısa olduğu kış ayları gibi ortam ışığının daha az olduğu iç mekanlarda iyi görüş açıları sağlar.

Parigi Connect Akıllı Saatin sağlık ve fitness takibi özellikleri

Parigi Connect Akıllı Saat, forma girmenize yardımcı olabilecek bir dizi sağlık ve fitness izleme özelliğine sahiptir. Bunlar şunları içerir:

  • Kalp atış hızı monitörü: Saat, gün boyunca kalp atış hızınızı takip ederek ne kadar efor sarf ettiğinizi size bildirir. Bu bilgi, egzersiz yoğunluğunu ayarlamanın yanı sıra vücudunuzun egzersiz veya hastalıktan ne kadar iyi kurtulduğunu belirlemeye yardımcı olmak için kullanılabilir.
  • Adım izleyici: Bu akıllı saatteki adım sayar, gün boyunca atılan adımları otomatik olarak izler. Bu özellik de genel bir fitness programının bir parçası olarak veya sadece kişisel gelişim amacıyla (motive olmak gibi) kullanılabilir. Ayrıca kat edilen mesafeyi, yaktığınız kaloriyi, hedefe olan mesafeyi (eğer bir hedef belirlenmişse), hedefe ulaşma yolunda atılan adımları ve aktivite seviyesini de takip eder.

Parigi Connect Akıllı Saatin akıllı asistan özellikleri

Kolunuzdaki akıllı asistanı tanımak ister misiniz? Ondan bekleyeceğiniz tüm özellikleri barındırıyor!

  • Kısa mesaj ve e-posta bildirim uyarıları
  • Gün içindeki görevlerinizi takip etmenizi sağlayacak hatırlatıcılar
  • Düzenli kalmanıza yardımcı olan takvim uyarıları ve hatırlatıcılar

Parigi Connect Akıllı Saatin bağlantı özellikleri

  • Bluetooth ve kablosuz bağlantı: Parigi Connect Akıllı Saat, akıllı telefonunuza bağlanmak için kullanılabilecek bir kablosuz bağlantıya sahiptir.
  • GPS, GLONASS ve Beidou: Ayrıca, siz hareket halindeyken konumunuzu doğru bir şekilde izleyen dahili bir GPS/GLONASS alıcısı ile birlikte gelir. Bluetooth 4.0 teknolojisi ile bir akıllı telefona veya tablete bağlandığında çevrimdışı bir navigasyon cihazı olarak da kullanabilirsiniz.
  • Su geçirmez IP67 derecesi: IP67 su geçirmezlik derecesi ile yağmura yakalanma veya sığ suda (1 metre derinliğe kadar) yüzerken bu saati takma konusunda endişelenmenize gerek yok. Kazara ıslanmanız durumunda hiçbir sorun olmayacağı konusunda gönlünüzü rahat tutabilirsiniz!

Parigi Connect Akıllı Saatin pil ömrü ve şarj özellikleri

Parigi Connect akıllı saat iyi bir pil ömrüne sahiptir. Pil, tek bir şarjla iki güne kadar dayanabilir ve bu da çoğu insanın ihtiyaçları için fazlasıyla yeterlidir. Yine de şarj etmeniz gerekiyorsa, şarj cihazı kutuya dahildir ve herhangi bir standart USB bağlantı noktasına veya adaptöre takılır. O anda bulunduğunuz yerde şarj cihazı yoksa harici bir şarj cihazı da kullanabilirsiniz.

Bu saatin şarj sistemiyle ilgili tek gerçek sorun, bazen gece boyunca veya daha uzun süre prize takılı kaldıktan sonra cihazın tekrar tam şarj olma belirtilerini göstermesinin beklenenden daha uzun sürmesidir.

Parigi Connect Akıllı Saat fiyatı ve satın alma seçenekleri

Parigi Connect Akıllı Saat ülkemizde 6.000 TL fiyat ortalamasıyla satılıyor. Saat, Parigi’nin resmi web sitesinin yanı sıra diğer online perakendecilerden satın alınabilir.

Editörün yorumu;

Her şeyi yapabilen bir akıllı saat arıyorsanız, o saat bu saat ????. Güzel bir rengi ve boyutu var ve marka güvenilirliği açısından da içinizi rahatlatıyor. Fiyatı da bugün piyasadaki diğer akıllı saatlere kıyasla çok makul.

Bu ürün, üretimde kullanılan yüksek kaliteli malzemelerin yanı sıra bileğinize taktığınızda genel görünümü ve verdiği his nedeniyle iyi yorumlar yapan birçok farklı kişi tarafından sınıfı geçti.

Sonuç

Saati kullandıktan sonra edindiğiniz tecrübeleri aşağıdaki yorum kısmına yazar mısınız? Saatinizin kullanımını yeteri kadar tecrübe ettiğinizde sayfamıza geri gelerek hem bizi hem de sayfamıza gelen diğer tüm ziyaretçilerimizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz. Bir anlamda kamu hizmeti. ????

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir