Akıllı Saate WhatsApp Nasıl Yüklenir?

WhatsApp’ı Apple Watch’ta kullanmak artık çok kolay. Bu makale size Apple Watch’ta WhatsApp kullanarak nasıl mesaj gönderip alacağınızı gösterecek.

WhatsApp’ı Apple Watch’a Yükleme

Apple Watch cihazınıza doğrudan WhatsApp kurulumu yapmak mümkün değildir. Akıllı saatinizde WhatsApp’ı kullanmak için telefonunuza yüklediğiniz WhatsApp uygulamasına gelen bildirim ve mesajları senkronize ettiğiniz saatinize gönderebilirsiniz. Bu iki cihazı senkronize etmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz;

Önerilen İçerik: EOS Tekno akıllı saat kurulumu

 • Apple Watch‘unuzda “Watch” uygulamasını açın.
 • “My Watch” sekmesine gidin ve ardından “Notifications” seçeneğine dokunun.
 • Notifications Indicator” seçeneğini etkinleştirin. Bu seçenek, size WhatsApp mesajlarınızın geldiğini bildirecektir.
 • Custom” seçeneğine dokunun ve “WhatsApp” seçeneğini seçin.
 • Mirror my iPhone” seçeneğini etkinleştirin. Bu seçenek, iPhone’unuzda aldığınız tüm WhatsApp bildirimlerinin Apple Watch’unuza da yansımasını sağlayacaktır.
 • “Alerts” seçeneğine gidin ve “Sound” seçeneğini açın. Bu seçenek, size gelen WhatsApp mesajlarının bir sesle bildirilmesini sağlayacaktır.

Bu sayede artık telefonunuza gelen WhatsApp bildirimleri, akıllı saatinize de iletilecektir. Ama unutmayın ki; WhatsApp uygulamasını akıllı saatinize yükleyemezsiniz, sadece telefonunuzdaki uygulamanın bildirimlerini senkronize edebilirsiniz.

Benzer İçerik: DZ09 akıllı saati Türkçe’ye çevirmek

Apple Watch’ta WhatsApp kullanarak mesaj gönderme.

Doğrudan akıllı saatiniz üzerinden mesaj gönderemeyeceğinizi artık biliyorsunuz. Akıllı saatiniz üzerinden mesaj gönderme yöntemlerini aşağıda paylaşıyoruz;

 • Apple Watch’unuzda WhatsApp bildirimleri geldiğinde, bildirimleri açın.
 • Gelen mesajları yanıtlamak için, “Reply” (Yanıtla) seçeneğine dokunun.
 • Bir yanıt yazmak için “Siri“yi kullanın. Siri, size talimat vermeniz için seçenek sunacaktır.
 • Yanıtınızı onaylamak için “Send” (Gönder) seçeneğine dokunun.

Unutmayın ki; Siri bazı durumlarda söylediklerinizi yanlış anlayabilir. Bu yüzden mesajınızı göndermeden önce doğru yazıldığını kontrol etmenizi öneririz.

Apple Watch’ta WhatsApp’ta mesajları okuma.

Bir mesajı okumak için mesajı sola kaydırın ve ‘Yanıtla’ ya da ‘İlet’ öğesine dokunun. Saatinizden yanıt vermek istiyorsanız, Siri’yi her zamanki gibi kullanın: “Hey Siri, ‘Merhaba! Nasılsın?’ gönder”.

Çok karışık olduğunun farkındayım. Eğer yapamazsanız takıldığınız yerde aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz her zaman sorularınızı yanıtlamak için hazırdır.

Önerilen İçerik: Akıllı saat imei atma

Apple Watch’ta WhatsApp’ta arama yapma.

Apple Watch’ta WhatsApp’ta kişileri ve grupları aramak için:

 • Kişiler sekmesine gidin.
 • Arama simgesine dokunun.
 • Bulmak istediğiniz kişinin adını girin, ardından sonuçlar listenizde göründüğünde kişi kartına dokunun. Kişiye mesaj göndermek veya kişi listenizde yoksa arkadaş olarak eklemek için mesaj simgesine dokunun.

Apple Watch’ta WhatsApp’ta kişiler nasıl engellenir?

Apple Watch’ta WhatsApp’ta bir kişiyi engellemek için:

 • Engellemek istediğiniz sohbeti açın. Bu, sizin başlattığınız veya halihazırda devam eden bir sohbet olabilir.
 • Engellemek istediğiniz kişinin adına dokunun (veya varsa avatarına dokunun).
 • Ekranınızın sağ üst köşesindeki dişli simgesine dokunun, ardından kişiler listenizde adının yanında görünen açılır menüden “İletişimi Engelle”yi seçin

WhatsApp artık kolunuzda.

WhatsApp mesajlaşma uygulaması önceden sadece cebimizdeydi, şimdilerde bileğimizde de taşıyabiliyoruz. Apple Watch akıllı saatin getirdiği kolaylık sayesinde WhatsApp mesajlarınızı gün içinde müsait olmasanız dahi kolayca görebiliyor ve cevaplayabiliyorsunuz.

Bizden kesit.

Artık WhatsApp uygulamasını akıllı saatinize yükleyemeyeceğinizi anlamış oldunuz. Hem düşünün, bu sayede akıllı saatinizde bellek problemi ile karşılaşmayacaksınız.

Apple Watch akıllı saatinizde WhatsApp özelliğini kullanmaktan memnun musunuz? Sizce avantajları ve dezavantajları nelerdir? Görüşlerinizi çok merak ediyoruz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir