Sim Kartlı Akıllı Saat Var Mı ?

Akıllı saat sayesinde telefonumuz yanımızda olmadan da istediğimiz kişiyi arayıp mesajlaşabiliriz. Bizde tam böyle bir akıllı saat modelleri arıyorsak o zaman telefonlar gibi davranabilen bu saatleri inceleyelim. Sim kartlı akıllı saat var mı? sorusunun cevabına yanıtımız ‘’ Evet ‘’ olacaktır. Peki cevap evet olduğuna göre, bizde biraz bu sim kartlı akıllı saatler hakkında bilgi verelim.

Günümüzde bir SIM kartlı akıllı saat ile, akıllı telefonda var olan özelliklerin ve telefonla yapılacakların bir çoğunu yapabiliriz. Aslında bu akıllı saatlerin bazı telefonlardan daha sonraki teknolojilerde bulunduğu için onlardan daha özgür ve üstün özellikler taşır. SIM kartları ile akıllı saatler ilgili ağ operatörüne bağlanır bu yüzden kolaylık sağlar ve telefonunuzu elinizde tutmanıza gerek yoktur. Birde bu akıllı saatlerin daha fazlasını yaptığı özellikler arasında, GPS, Fitness uygulamalarını kullanmakta yer alır.

Neden Sim Kartlı Bir Akıllı Saate İhtiyaç Var?

Çoğu akıllı saat Bluetooth kullanır. Telefondaki bluetooth özelliği ile 10 metre yarıçapa kadar saatler telefona bağlanabilir. Bazı akıllı saat yalnızca eşleştirildiğinde çalışsa da, diğer bağımsız olanları da vardır. Bunlar telefon gibi sim kart ile çalışan bağımsız akıllı saatlerdir. Bu cihazlar, şebeke operatörüne bağlanmak için SIM kartları kullanır. SIM mikroçipin de tanımlama verileri vardır. Bu bilgi, ile cihaz ve taşıyıcı arasında bir bağlantı kurulur. Bağlantının yanı sıra çip, SIM kartın diğer ağlara bağlanmasını da engellemeye yardımcı olur.
Günümüzde 3 çeşit SIM kart bulunuyor. Bunlara standart SIM, Micro-SIM ve nano-SIM dahildir. Bu üç sim kartının kullanımı, aldığınız kulaklığın çeşidine bağlıdır. En çok nano-SIM cihazlar arasında yaygındır. SIM kartlı bir akıllı saati satın alma kararı sizin tercihinize bağlıdır. Yalnız SIM kartlı akıllı saatin bir dezavantajı bulunuyor. SIM kartlı kullanımda, telefonun hücresel ağını kullanan akıllı saatlere kıyasla diğer ücretleri bulundurur. Akıllı saatin avantajı ise her yerde bir telefon taşımanıza gerek olmamasıdır.

Akıllı Saat SIM Kart Olmadan Çalışır mı?

Cevap ‘’ Evet’’ Bir akıllı saat sim kart olmadan bile çalışabilir. Normal akıllı saatler, eşleştirilmek için telefonlara bağlanırken Bluetooth kullanır. Ancak, izleme özelliğini kullanmak için bir akıllı saat istiyorsanız, bir SIM karta ihtiyacınız olacaktır. İzleme sırasında GPS kullanmak için akıllı saat bir SIM karta ihtiyaç duyar. SIM kartlar, akıllı saatin GSM, LTE gibi ağlara erişmesine yardımcı oluyor.Bu sayede çocuklarınızla iletişim kurmanıza başlayabileceksiniz ve sürekli iletişim halinde kalacaksınız. Üstelik akıllı saatler son yıllarda çocuklar arasında kullanılmasında yaygınlık kazandı.

Sim Kartlı Akıllı Saat Markaları

Sizler için, Sim Kart ile kullanabileceğiniz Akıllı saat modellerinden birkaç tanesinin isimlerini buraya bırakıyorum.

  1. TopePop Bluetooth Smartwatch – SIM Kart Desteklenir
  2. Apple Watch Series 4 – SIM Kart Destekli Akıllı Saat
  3. Samsung Gear S3 Frontier 4G LTE – SIM Kart Destekli Akıllı Saat
  4. LEM X Akıllı Saat Android 7.1 LTE 4G
  5. Andmei Akıllı Saat
  6. SIM Kart Destekli Çocuk Telefonu Smartwatch

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir