Tag Heuer Akıllı Saat

Tag Heuer, 1860’tan beri var olan bir saat markasıdır. On yıllar boyunca birçok iniş ve çıkış yaşadı, ancak lüks saatlerde tanınmış bir isim olmaya devam etti. Bu yıl, ilk akıllı saatini duyurdu: Tag Heuer Connected Modular 45.

Tanıştırayım: Tag Heuer Connected Modular 45

Tag Heuer akıllı saat, birçok özelliğe sahip yüksek kaliteli ve şık bir saattir. Fitness ve sağlık durumlarını takip etmek isteyen herkes için iyi bir seçimdir. Aslında bu özellikler diğer akıllı saatlerde de mevcut ama Tag Heuer’i diğerlerinden ayıran detaylar da var, birazdan oraya geleceğim.

Tag Heuer Connected Modular 45 Akıllı Saat, markanın Baş İnovasyon Sorumlusu Jean-Claude Biver tarafından Google ile ortaklaşa tasarlanmıştır. Üç farklı kasa boyutu ile geliyor: 40mm (erkekler için), 42mm (kadınlar için) ve 45mm (erkekler için). Saat, tercihinize bağlı olarak zamanı dijital veya analog olarak gösteren yuvarlak bir kadrana sahiptir. Kasa titanyum alaşımdan yapılırken, kordon seçtiğiniz versiyona bağlı olarak kauçuk veya deri olarak gelir. Ancak tüm versiyonlar paslanmaz çelik tokalarla gelir, böylece diğer plastik tokalar gibi zamanla kolayca kırılmazlar!

Tag Heuer akıllı saat fiyatı

Tag Heuer akıllı saatin fiyatı ortalama 30.000 ₺ civarındadır ancak bu fiyatı hakkettiğinden eminim. Paslanmaz çelik kasası ve kordonu oldukça dayanıklıdır. 1,2 inç AMOLED ekranı ise doğrudan güneş ışığı altında bile görülebilecek kadar parlaktır. Saat Intel işlemci, 512MB RAM ve müzik dosyalarını depolamak veya 5MP kamerasıyla (f/2 diyafram açıklığına sahip) fotoğraf çekmek için kullanılabilecek 4GB depolama alanıyla birlikte geliyor.

Saat kadranı yuvarlaktır ve çok ağır değildir, bu nedenle uzun süreler boyunca rahatça takılabilir.

Tag Heuer Akıllı Saatin teknik özellikleri ve fonksiyonları

Tag Heuer akıllı saat, Gorilla Glass 4 korumalı ve 360 x 360 çözünürlüklü 1,6 inç AMOLED ekrana sahiptir. Snapdragon Wear 2100 işlemciden güç alan saat, 512 MB RAM ve verileriniz için 4 GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Saat, hafif kullanıldığında tek bir şarjla iki güne kadar veya yoğun bir şekilde kullanıyorsanız (oyun oynamak gibi) bir güne kadar dayanabilen 400 mAh bataryaya sahiptir.

Tag Heuer yaşam standartlarınızı iyileştirecek

Tag Heuer Connected Modular 45 akıllı saat, kullanımı çok kolay bir arayüze sahiptir. Saatin sağ tarafında sadece üç düğme var: biri güç/uyanma için, biri arka ışık ve fitness takip verilerinizi sıfırlamak için ve biri de zaman tutma modu, fitness takip modu ve spor modu arasında mod değiştirmek için (bu konuda daha sonra daha fazla bilgi vereceğim).

Bu düğmelerin üzerinde, telefonunuzdan veya hava durumu güncellemeleri gibi diğer uygulamalardan gelen bildirimleri görüntüleyen bir OLED ekran bulunur. Ayrıca, manyetik şarj pimleri aracılığıyla saat kayışına takılı pil paketinizde ne kadar pil ömrü kaldığını da gösterir. (Yakında bu konuyu da ele alacağım)

Menüler arasında gezinmek basittir. Varsayılan olarak hareketlerin etkin olduğu herhangi bir ekranda sola veya sağa kaydırın; daha önce seçilmemişse söz konusu ekranda başka bir yere bir kez dokunun; stil tercihine göre farklı saat yüzleri ayarlama gibi daha fazla özelleştirme seçeneği sunan başka bir menü açılana kadar yukarıda belirtilen düğmelerden birini basılı tutun…

Tag Heuer Akıllı Saat’in fitness ve sağlık takibi özellikleri

  • Kalp atış hızı monitörü: Tag Heuer akıllı saat, kalp atış hızınızı her zaman ölçmek için bir kalp atış hızı sensörü kullanır, böylece ne kadar aktivite yaptığınızı ve bunun kalori yakmak için yeterli olup olmadığını takip edebilirsiniz.
  • Uyku takipçisi: Bu özellik size uykuya dalmanızın ne kadar sürdüğünü, gece boyunca bunun kaç kez gerçekleştiğini veya gerçekleşmediğini (ve ne kadar sürdüğünü) ve her gecenin derin uyku ile hafif uykunun yüzde kaçından oluştuğunu söyler.
  • Adımlar: Tag Heuer akıllı saat, jiroskop ve altimetre sensörleri ile birlikte ivmeölçerini kullanarak adımları sayar. Aynı zamanda otomatik hareket algılama fonksiyonuna sahiptir. Böylece bir kişi saatini takarak yürümeye başlar başlamaz günlük adım hedefine doğru sayım almaya başlayacaktır!
  • Yakılan kalori: Bu, egzersiz veya gün boyunca genel aktivite yoluyla ne kadar kalori yakıldığını ölçer. Kişinin ne tür bir egzersiz rutini olursa olsun, inanın hiç fark etmez!

Tag Heuer Akıllı Saat’in navigasyon özellikleri

Tag Heuer akıllı saat çeşitli navigasyon ve haritalama özelliklerine sahiptir. Konumunuzu takip etmek için GPS ve GLONASS’ın yanı sıra Japonya’nın bölgesel uydu sistemi için QZSS kullanıyor. Saat ayrıca Çin (akıllı saatler için dünyanın en büyük pazarı olduğuna inanıyorum) için BeiDou’yu da destekliyor.

Wi-Fi ve Bluetooth her ikisi birden mevcuttur. Böylece telefonunuzu Bluetooth aracılığıyla bağlayabilir veya hava durumu tahminleri veya trafik koşulları gibi bilgilere erişmek için mevcut olduğunda Wi-Fi’yi kullanabilir, hatta Google Play Store’dan yeni uygulamaları doğrudan Tag Heuer akıllı saatinize indirebilirsiniz. NFC, temassız ödemelerin kabul edildiği kasalarda bileğiniz okuyucu cihaza doğru bakarken NFC özellikli bir ödeme terminaline dokunarak saatinizle ödeme yapmayı kolaylaştırır.

Tag Heuer Akıllı Saat’in müzik ve medya özellikleri

Tag Heuer akıllı saatte bir müzik çalar, video oynatıcı, ses kaydedici ve FM radyo bulunmaktadır. Müzik çalar, şarkılarınızın ses kalitesini ayarlayabilmeniz için bir ekolayzere (ses ayarları) sahiptir. İnternet bağlantınız varsa telefonunuzdan canlı yayınları oynatmak için de kullanabilirsiniz.

Editörün notları;

Tag Heuer akıllı saat, birçok özelliğe sahip yüksek kaliteli, şık ve bir o kadar ya yüksek fiyatlı bir üründür. Saatin kutusunda bir de yedek kayış göreceksiniz, aman onu kaybetmeyin. İhtiyacınız olabileceğinden değil de, ya lazım olursa?

Saatte ayrıca sesli komutlar ve telefon görüşmeleri için entegre bir mikrofon ve fitness izleme özellikleri için bir ivmeölçer bulunmaktadır. Pil, tek bir şarjla 24 saate kadar dayanır ama örneğin benim kullanımıma göre maksimum 6 saat ????

Eğer siz de bir Tag Heuer akıllı saat kullanıcısı iseniz aşağıdaki yorum bölümünden tecrübelerinizi bizimle (ve sayfamızı ziyaret eden diğer tüm ziyaretçilerimizle) paylaşmanızı rica ediyorum. Ayrıca yakın gelecekte bu sayfada birkaç önemli güncelleme yapacağım, takipte kalın!

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir