Akıllı Saat İçin Hangi Sim Kart Alınmalıdır ?

Birçok akıllı çocuk saatlerinde, sim kart kullanımı gerekmiyor, telefonunuza doğrudan bu saati Bluetooth vasıtasıyla bağlayabiliyoruz, böylece mobil ağa erişim sağlamak için bu şekilde kurulan bağlantıyla sizin telefonunuz kullanılır. Bu şekilde kullanılan akıllı saatlerde GPS desteği yoktur. Çocuk Akıllı saatlerinde GPS konumunu görmek için sim kart kullanılması gereklidir. Peki;

Akıllı saat için hangi sim kart alınmalıdır?

Satın alacağınız akıllı çocuk saatinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saatin bütün GSM operatörleri ile uyumlu çalışıyor olmasıdır. Şimdi, sim kart almak için herhangi bir operatöre gittiğiniz diyelim oraya gidince şunlara dikkat edelim. Örneğin bir Turkcell mağazasına girdiniz, orada kampanya ile satılan akıllı çocuk saati almak isterseniz, kampanyası gereği belirlenen taahhüt süresi içerisinde başka bir operatör ile de bu saati kullanmak isterseniz eğer Turkcell buna ek ücretler ödemek gibi ek yükümlülükler getirebilmektedir.

Dolayısıyla satın alacağımız saatin tüm GSM operatörleri ile birlikte uyumlu olup olmadığından emin olmamız gerekiyor bunun içinde Vodafone kapsama alanı, Türk Telekom kapsama alanı ve Turkcell kapsama alanı içerisinde kullanılıyor olduğunu test edebilirsiniz.

Sadece bir tane operatör şirketi ile uyumlu çalışan bir akıllı saatin kilidini ücret karşılığında alınan bir kilit kırma kodu ile başka operatörlerin kullanımına açabilirsiniz.

Bu kilit kırma kodunu yetkili GSM operatörü dışında farklı kurumlar da sağlayabilmektedir. ancak güvenirliğinin araştırılması gerekir. Bunun yerine bir akıllı saatin sim kullanım kilidini açmak için, yetkili operatör ile görüşerek bu işlemi yapmanız sağlıklı bir yol olacaktır.

Sim Kart Şirketlerinin Avantajları

Akıllı çocuk saatleri nano sim kart yada mikro sim kart ile çalışır. Genellikle ilk etapta bu kartları almak ücretsizdir. Sonrasında ise, bu sim kartları kullanmak için bir GSM operatörüne abone olmak gerekir. GSM operatörlerinin hepsinin farklı fiyat ve koşullarda aile paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerden satın alarak çocuğun akıllı saati kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı saatlerin çoğu bir akıllı telefona aracılığıyla kullanımı mümkün olsa da, sim kart takılan akıllı saatlerin bazıları bağımsız aygıt olarak da çalışabilir.

Bazı akıllı çocuk saatlerinde kameraya özelliği de mevcuttur. Ayrıca çocuklar için, eğlenceli bir şekilde matematik veya diğer konuları çalışabilecekleri uygulama ve oyunlara da sahiptir. Bunun gibi uygulamaları destekleyen saatler satın alabilirsiniz.

GPS ve SİM kart desteğine sahip olmayan saatler ise çocuğunuzu izlemenize pek yardımcı olamazlar. Bir çocuk akıllı saatinden konum gösterici olarak tam bir verim sağlamak istiyorsanız akıllı saat cihazında GPS ve çocuk takip uygulamasının olmasına gereksinim bulunmaktadır.

Bu yüzden, piyasada özellikle çocukların kullanımı için tasarlanmış akıllı çocuk telefonu olarak da adlandırılan çocuk saatlerinin satışı yapılıyor. Bunların birçoğunda spor izleme ve ev işlerini yapmalarına teşvik edecek ve onları eğitecek uygulamalar sunmaktadır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir