Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Samsung geçenlerde düzenlediği etkinlikte birlikte yeni akıllı saatlerini tanıttı. Bunlar Galaxy Watch 5 ve 5 Pro ve özellikleri, fiyatı…

Samsung Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro özellikleri hakkında bilgiler

Samsung’un tanıttığı yeni cihazlar tasarımsal olarak birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Üstelik yenilenen özellikleri dikkat çekiyor ve bu sayede pek çok rakibi geride bıraktı.

Samsung’un bu yıl satışa sunduğu cihazlar ile birlikte şikayet edilen pil sorunu çözülmüş, 40mm Watch 5 modelinde 284 mAh, 44mm olanda 410 mAh, Watch 5 Pro’da ise 590 mAh boyunda bataryası mevcut. Bu sayede pil ömrü 80 saate kadar uzatıldı.

Diğer gelişmeler ise, Watch 5’in önceden alüminyum bir gövdesi varken Pro modelinin titanyum gövdesi var. Her iki modelinde Super AMOLED bir paneli ve safir cam ile korunan ekranı bulunuyor. Bu da piyasadaki çizilmeye karşı en dayanıklı materyal kullanıldığı anlamına geliyor.

Akıllı saatlerin içerisinde Samsung tarafından geliştirilip üretilen Exynos W920 Dual-Core 1.18GHz işlemci bulunuyor. Her iki model de bellek kısmında 1.5 GB RAM, depolama kısmında ise 16 GB dahili bulunuyor.

Yazılım tarafında ise Wear OS 3.5 işletim sistemini bulunan bu saatlerde One UI Watch4.5 arayüzü var. Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 5ATM su geçirmezlik ve IP68 gibi pek çok sertifikalı özellik iki saatte de bulunuyor.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir