Akıllı Saat Telefon Olmadan Çalışır Mı?

 

Aileler çocukları uzaktayken onlardan haber alabilmek için, onlara akıllı saat almak istiyorlar ve bu saatler telefonsuz çalışır mı merak konusu. Akıllı saat telefonsuz çalışır mı? sorusunun cevabı : EVET.

Çocuk akıllı saatleri, çocuğunuzun nerede olduğunu takip etmenizi sağlar. Bu yüzden telefona ihtiyaç duymadan sadece sim kart ile çalışan akıllı saatleri çocuklar kullanıyorlar. Üstelik yaşı telefon kullanmak için çok küçük olan çocuklara bu cihazlar ile ulaşabilirsiniz. Çocuk akıllı saatlerinde GPS hizmeti sunuluyor bu sayede çocuğunuzun konumunu öğrenebilirsiniz.

Akıllı Saat ile Çocuğumuzu Nasıl Takip Edebiliriz

Çocuğunuza bir akıllı saat aldığınızda kendi telefonunuza indirmiş olduğunuz  aldığınız saat ile uyumlu bir program ile onu takip edebilirsiniz.  Bu saatler ile  çocuğunuzun haberi bile olmadan  onu takip edebilirsiniz. Uygulama üzerinden ortam sesi dinlemesi ya da fotoğraf kaydı edinebilirsiniz. Bu saatler de kullanılan ileri teknoloji sistemine göre değişir.

Çocuklar İçin Akıllı Saat Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Çocuklar için akıllı saat kullanmanın birçok avantajı var. Bunlar; Çocuğunuz için bir akıllı saat satın aldığınızda  “acaba şu an ne yapıyor?” merakınıza  hızlıca yanıt bulabilirsiniz. Onunla uzaktan iletişim kurabilirsiniz. Bu nedenle endişeleriniz azalır. Ayrıca çocuklar içinde  ebeveyni ile iletişim halinde kalmak onlara güven vericidir. Akıllı saatleri olan çocuklar bu saatleri takması keyifli bir aksesuar olarak kullanacaktır.

Çocuklar Kaç Yaşından İtibaren Akıllı Saat Kullanabilir ?

Akıllı saatlerin hangi yaştan itibaren kullanılması gerektiği aileler tarafından merak edilen bir sorudur. Ancak bunun için kesin  bir bilgi vermek doğru olmaz. Yine de genel anlamda bakarsak akıllı çocuk saatleri 5 yaşından itibaren kullanılabiliyor. Birde akıllı saatin kullanım amacı çocuğa anlayabileceği şekilde biraz bahsedilmelidir.

Akıllı çocuk saatleri özellikleri

 • GPS özelliği ; bir akıllı saatin kullanımında önemli yer kaplıyor. Çünkü bu sayede çocuğunuzun harita üzerinden nerede olduğunu görebilirsiniz. Çocuğunuzun konumu bulabilirsiniz.
 • Ayak izi özelliği ; çocuğunuzun 30 gün öncesine kadar gitmiş  olduğu konumları görmenizi sağlar. Ayrıca bunun için sistemde bir liste oluşur, bu listede tarih ve saat detayları  yer alır.
 • Yaşına uygun olması ; bazı modeller  5 yaşından itibaren kullanılır olup bazıları ise  9 yaştan itibaren kullanıma uygun olmaktadır.
 • Arama özelliği ; çocuklar iletişim için sesli arama özelliğinin akıllı saatlerde bulunması önemlidir. Bunun yanında görüntülü arama yapabilen akıllı saatler de vardır. Bazı saat modellerinde ise arama özelliği bulunmuyor, bunlarda sadece sesli mesaj ile iletişim sağlayabilirsiniz.
 • SOS (acil yardım) özelliği ; çocuklar acil durumlarda  SOS tuşuna basarak sizi uygulama üzerinden haber verebilir. SOS tuşuna 3 saniye basıldığında saat sizi arıyor ve  uyarı mesajı gönderiyor. Cevap vermemeniz halinde ise rehberde kayıtlı olan numaralar  sıra ile ulaşana kadar aranır. Çocuğunuza akıllı saat aldıktan sonra ona hangi durumlarda SOS tuşuna basılması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmanız gereklidir.
 • Su geçirmezlik ; suya dayanıklı olup  hiç su geçirmeyen bir saat tercih ederseniz uzun yıllar çocuğunuz bu saati gönül rahatlığı ile kullanacaktır.
 • Kamera ; Kamera özelliğinin bir akıllı saatte bulunması da avantajlı bir durumdur. Çünkü kameradan bu sayede fotoğraf çekilebilir, görüntülü sohbet ile ya da ebeveyn tarafından uzaktan fotoğraf çekilmesine imkan sunabilir. Çocuklar ayrıca kendi keyfine göre fotoğraflar da çekebilir. Çekilen bu fotoğraflar ailelerin kullandığı uygulamanın galerisine kayıt olacaktır.
 • Elektronik çit ; Çocuğunuz okulda, sporda arkadaşları ile bulunurken onun için elektronik çit özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece çocuğunuz bu güvenli konumun dışına çıkarsa uygulamaya bir uyarı bildirimi gelecektir.
 • Ders modu ; Ders modu sayesinde çocuğunuz okulda iken çocuğun dikkatinin dağılmasını önlemek için  akıllı saatini uzaktan ders modunu seçerek  akıllı saati ayarlayabilirsiniz.
 • Titreşim ; Titreşim özelliğinin ayarlanması da son derece önemlidir. Titreşim özelliği olan akıllı saatler sessiz ortamlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
 • Pil ; Akıllı saatin pil kapasitesinin güçlü olması oldukça önemlidir. 400 – 500 mAH bir akıllı saat için uygun bir pil kapasitesi oranıdır.

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir