Akıllı Saat Pil Değişimi

Akıllı Saat Pil Değişimi konusunu sizler için ele alıyoruz, hazırsanız başlayalım. Akıllı saatler çağımızın yeni gözdesidir, ancak pilleri sonsuza kadar dayanmazlar. Eninde sonunda akıllı saatinizin pilini değiştirmeniz gerekecektir. İyi haber şu ki, bunu yapmak zor değil ve çok paraya mal olmuyor. Apple Watch‘unuzun pilini değiştirme hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada bulabilirsiniz:

Apple Watch pilinin değiştirilmesi

Apple Watch Series 1, 2 veya 3’e sahipseniz pil değiştirilebilir. Değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Saatinizin arka kapağını çıkarın (manyetiktir) ve pili tutan yapışkan şeritleri çıkarın.
  • Eski pilinizin bir tarafını yukarı kaldırmak için bir vantuz kullanın, böylece altına düz uçlu bir tornavida sokabilirsiniz. Ardından plastik bir açma aleti veya spudger (elektronik cihazların tamirinde kullanılan küçük bir alet) ile başka bir köşesini kaldırarak eski pilinizi çıkarın.
  • Eski yapışkan şeritlerinizi destek kağıtlarından çıkarmadan önce bulundukları yere yeni yapışkan şeritleri yerleştirin. Daha sonra bunları birbirlerinin üzerine yerleştirin, böylece yeni takılan pillerin altına tekrar yerleştirildiklerinde düzgün bir şekilde hizalanırlar.

İlgili Diğer Yazıyı Okuyabilirsiniz: Akıllı Saat Telefon Olmadan Çalışır Mı?

Diğer Yöntem

Apple Watch’unuzun pilini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Saatinizin arka kapağını çıkarın.
  • Eski pili saatten çıkarın ve hiçbir bileşenine parmaklarınızla veya zarar verebilecek başka bir şeyle (tornavida gibi) dokunmamaya dikkat edin.
  • Yeni bir CR2032 lityum madeni para pili kasasına yerleştirin ve arka kapağıyla birlikte tekrar sıkıca kapatın.

Öneri

Akıllı saatinizdeki pil kullanıcı tarafından değiştirilemez. Bu, pilin bitmesi durumunda değiştirilmesi için bir profesyonele götürmeniz gerektiği anlamına gelir. Uygun fiyatlı bir seçenek arıyorsanız, çok makul fiyatlarla pil değiştirme hizmeti sunan birçok saat mağazası bulabilirsiniz.

Çıkarımlarımız

Eğer bir Apple Watch‘unuz varsa, muhtemelen onun en uzun dayanıklılığa cihaz olmadığını biliyorsunuz. Yaptığımız araştırmalara göre Apple Watch kullanıcılarının pil değişimi için belirttikleri ortalama zamanın 1 yıl olduğu ortaya çıkmıştır. Eğer siz de 1 yılı doldurduysanız daha uzun süreli dayanıklılık için pil değişimi yaptırmalısınız.

Yukarıdaki pil değişimi için uygulamanız gereken adımları sizinle paylaşmış olsak da, uygulamanızı önermeyiz. Yapacağınız küçük bir hata neticesinde cihazınızda geri dönüşü imkansız hasarlar bırakma imkanınız bulunur.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir